Miniatürk Nerede ? Giriş Ücreti 2021

İstanbul Beyoğlu ilçesinin Sütlüce beldesinde yer alan Miniatürk, açık hava müzesi niteliğinde bir yerdir. Türkiye’nin tema parkıdır. Türkiye coğrafyasında yer alan tarihi nitelikteki yerlerin maketleri yer almaktadır. Maketler 1/25 oranında küçültülmüştür. İstabul ilimizde bulunan Miniatürk giriş ücreti için yazının devamını okuyabilirsiniz.

Miniatürk Park

Ülkemiz toprakları üzerinde kurulmuş medeniyetlerin bırakmış olduğu ve günümüze kadar gelmiş kervansaraylar, camiler, köprüler, türbeler, saraylar, garlar, anıtlar vb. maketleri yer almaktadır.

Çok büyük bir alana kurulan Miniatürk’te lokanta, kafe bulunduğu için çocuklarınızla birlikte uzun zaman geçirebilirsiniz. Sahada yer alan masal treni ile çocuklar rahatça müzeyi gezebilirler. Masal treninde 6 farklı dil seçeneği bulunur. Çok geniş bir alana sahip olan Miniatürk’te hiç sıkılmayacağınızı garanti ederiz.

Miniatürk nerede

Müzeye metrobüs ve otobüs aktarmasıyla çok rahat ulaşım sağlayabilirsiniz. Metrobüsle gelmek isterseniz Halıcıoğlu durağında inmeniz gerekir. Buradan geçen 41ST (Seyrantepe- Topkapı) otobüsleri Miniatürk’ten geçer. Eminönü’den kalkan 47N (Nur Sitesi- Eminönü), 47Ç (Güzeltepe- Eminönü) 47E (Binevler- Eminönü) otobüsleri de Miniatürk’ün yanından geçmektedir. Diğer otobüs hatları: 36T (Taksim- Cebeci), 54HŞ (Hasköy- Şişli) TB1 (Dolmabahçe, Sultanahmet) Miniatürk ziyaret saatleri her gün 09:00-18:00 olup dini ve resmi bayramlar süresince açıktır.

Şehir dışından gelenler için nasıl gidilir sorusunun cevabına gelince, M1 metro hattı hem Esenler hem de Atatürk Havalimanı durağından geçer. M1A +metrosuna binip, metronun metrobüsle kesiştiği Yenibosna’da inip, metrobüsle Halıcıoğlu’na geçmeniz gerekir. Ayrıca Seyrentepe- Topkapı güzergahında işleyen minibüslerle de çok rahat ulaşım sağlayabilirsiniz.

Miniatürk Giriş Ücreti

Miniatürk’de 3 farklı giriş ücreti tipi vardır. Öğrenci, öğretmen için 5 TL, asker polis için 5 TL, diğer vatandaşlar için 10 TL, yabancı uyruklu kişiler için 20 TL’dir. Her 10 öğrencilik gruba önderlik eden refakatçi öğretmenden ücret alınmamaktadır.

Müzekart geçerli mi

Burada Müzekart’ın geçerli değildir. Miniatürk İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ tarafından, özel iştirak niteliğinde bir kuruluş tarafından kurulmuştur. Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı”na bağlı olan yerlerde geçerli değildir.

10 kişi üzerinde rehberli gezilerde uygulanacak indirim oranı 20%’dir. Ödemeleri nakit veya kredi kartı ile ödeyebilirsiniz. Ödemelerde döviz kabul edilmemektedir.

Miniatürk Yol Tarifi

Aşağıdaki haritayı kullanarak gidebilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir