Minecraft Eşya Yapımı

Minecraft’ta birçok eşya türü bulunmaktadır. Çok nadir eşyalardan, çok sıradan eşyalara kadar birçok eşyanın yapımı mümkündür. Eşya yapımında genellikle crafting table kullanılsa da işin içerisine oyun büyüleri girdiğinde örs ve büyü masası da kullanılmaktadır. Crafting table benzeri birçok yardımcı blok bulunmaktadır. Sizlere bu yazımızda minecraft eşya yapımı konusundan bahsedeceğiz.

Minecraft Eşya Rehberi

Minecraft Eyer Yapımı

İlk eşyamız eyer. Minecraft eyer yapımı modsuz bir şekilde mümkün değildir. Oyunun vanilla sürümünde eyer üretilemez. Bu yüzden oldukça değerli ve nadir eşyalardan birisidir. Eyer sayesinde at, eşek, lama ve domuz gibi birçok binek hayvanı kullanılabilir hale gelmektedir. Binek hayvanlarıyla beraber hem haritanız üzerinde hızlı seyahat edebilir hem de eşya depolama ve taşıma işlemleri için kullanabilirsiniz. Eyer yapılamadığı için eyerin nasıl bulunduğundan bahsedelim.

Eyer bulabilmek için zindanları keşfetmelisiniz. Spawner ve Mineshafts alanlarındaki ödül sandıklarında eyer bulma ihtimaliniz yüksektir. Sadece eyer değil birçok değerli eşya bulabilirsiniz. Nether kalelerinde de aynı ödül sandıklarından bulunmaktadır. Portal yardımıyla Nether’e geçerek, burada yer alan kaleleri keşfetmelisiniz. Kalelerde birden fazla ödül sandığı bulunacaktır. Bu sandıklar içerisinden eyer çıkarma ihtimaliniz oldukça yüksektir. Olta yardımıyla da eyer bulmanız mümkün. Denizde balık tutarak hem balık farmlayabilir hem de çıkacak birçok değerli eşyayı elde edebilirsiniz. Bu eşyalar içerisinde eyerden, büyülü eşya ve kitaplara kadar birçok nadir eşya elde edilebilir. Eyer bulabilmek için bu üç yolu denemelisiniz. Eğer bunlarla uğraşmak istemiyorsanız, mod yükleyerek veya yaratıcı moddan eyer alabilirsiniz.

minecraft örs yapımı

Minecraft Örs Yapımı

Minecraft’ta örs oyunun ilk bölümlerinde üretimi pahalı olan değerli eşyalardan birisidir. En iyi büyülere sahip olmanıza yardımcı olacak eşyalardan birisidir. Büyü kitapları basabileceğiniz, büyülü eşyalarınızı birleştirebileceğiniz bir eşyadır. Ayrıca PVP serverlarda, oyunculara hasar vermek için kurulan tuzaklarda da kullanılmaktadır. Minecraft örs yapımı için demir cevherine bolca ihtiyacınız olacaktır. 31 adet demir cevherini eritip, demir külçeye çevirdikten sonra ilk olarak demir bloğu üretmelisiniz. 1 adet demir bloğu üretmek için 9 adet demir külçeye ihtiyacınız olacak. Toplamda 27 adet demir külçenizi 3 adet demir bloğu üretmek için harcayacaksınız. Üretim için crafting table’da tüm slotlara demir külçeleri dizerek, demir bloğu elde edebilirsiniz. 3 adet demir bloğu elde ettikten sonra tekrar crafting table üzerinde örs yapımı için aşağıdaki şemayı uygulamalısınız.

minecraft büyü masası

Minecraft Büyü Masası Yapımı

Oyun içerisinde bulunan zırh, silah ve aletlerin gücünü arttırarak daha hızlı ilerlemek mümkündür. Minecraft içerisinde birçok yararlı büyüyü barındıran bir oyundur. Bu büyüler kullanılarak, hem hızlı hem de güçlü bir şekilde ilerleyebilirsiniz. Büyüler hazır olarak elinizde kitap şeklinde bulunuyorsa, az önce bahsettiğimiz örs ile bu büyüleri ekipmanlarınıza basabilirsiniz. Ama elinizde bir büyülü kitap bulunmuyorsa, burada devreye büyü masası giriyor. Minecraft büyü masası yapımı sayesinde eşyalarınıza büyüler basabilirsiniz. Büyü basamayacağınız sadece birkaç eşya bulunmaktadır. Bu eşyalar dışında tüm eşyalara büyü basılarak güçlendirmeler yapılabilir.

Büyü masası yapımı kolay olsa da istediği malzemeleri toplamanız biraz zaman alabilir.  Büyü masası yapımı için 1 adet kitap, 2 adet elmas ve 4 adet obsidyen bloğuna ihtiyacınız olacaktır. İlk olarak kitaba ihtiyacınız olacağı için inek farmlamalı ve deri elde etmelisiniz. Ardından şeker kamışından elde edeceğiniz kağıtlar ile deriyi birleştirerek 1 adet kitap yapabilirsiniz. Kitabı elde ettikten sonra elmas bulmalısınız. Eğer bir elmas kazmanız yoksa, toplamanız gereken elmas sayısı 5 adet olacaktır. Çünkü obsidyen bloğunu kırmak için elmas kazmaya sahip olmanız gerekiyor. Elmasları da bulduktan sonra mağaralardan veya su ile lav söndürerek obsidyen bloklar yaratabilirsiniz. 4 adet obsidyen bloğu topladıktan sonra artık büyü masası yapımına hazırsınız.

Yorum yapın