Lpg li Arabalarda Stop Etme Sorunu

Ülkemizde kış şartların da havanın soğuk olması nedeniyle, sabahları aracımızı otogaz da çalıştırmakta zorluk çekeriz. Bunun için aracımızı öncelikle benzinle çalıştırmalı, ardından motor gerekli ısıya ulaştığında otogaza geçiş yapmalıyız. Yalnız motor gerekli ısıya ulaşmadığında yapacağımız geçiş sonrası otogazlı araç sabahları stop ediyor diye düşünebiliriz. Stop etme durumu motorun tamamen durması anlamına gelmektedir. Sürekli stop eden araçlarda arıza meydana gelebilir.

Lpg li araba yoldayken stop ediyor

Otogazlı araç sahiplerinin en büyük şikayeti, araçlarını otogaza geçirdiklerinde gaz pedalından ayaklarını çektikleri an stop etme durumuyla karşılaşmalarıdır. Araç gaz verilmediğinde rölanti halindeyken, gerekli yakıtı motora gönderememekte ve stop etmektedir. Rölanti ayarlarının doğru yapılmasıyla bu sorun çözülebilir. Ancak tek başına bu çözüm yeterli olmayabilir. Sorununuzun çözümü için yetkili servise başvurmalı ve gerekli tadilatları yaptırmalısınız.

Lpg li Arabalarda Stop Etme Sorunu

Lpg li araç benzinde stop ediyor

Eğer aracınız benzin kullanırken de stop ediyorsa bu otogazla ilgili değil, büyük ihtimalle benzin sistemiyle ilgili bir problemdir. Öncelikle bu konuya yoğunlaşmanız gerekir. benzin sisteminde oluşan problem çözüldüğünde, aracınız otogaz ile de stop etmeden ilerleyecektir. Bir çok kullanıcı böyle bir bilgiden haberi olmadığı için otogazlı araç sabahları stop ediyor durumunun sadece lpg den kaynaklandığını düşünmektedir. Aracınızın otogaz geçiş sıcaklığını bir yetkili servis yardımı ile arttırmanız sorununuza çözüm olabilir. Ancak bu yöntem, benzinden otogaza geçiş süresini arttırır ve aracınız benzinle daha çok yol aldığı için yakıt masrafınız fazlalaşır. Bir araç sürücüsü aracı hakkında yeterli donanıma sahip değil ise sorunun nereden kaynaklandığı hakkında yanlış fikirler yürüterek aracının arıza seviyesinin artmasına sebep olabilir. Bu yüzden her konuda olduğu gibi bilinçli bir tüketici olarak davranılmalıdır.

Lpg de araba stop ediyor

Motorun ısınma sorunundan kaynaklanan otogazlı araç sabahları stop ediyor derdinden kurtulmak için mümkünse araçlarınızı geceleri durdurmadan önce 1 dakika benzinle çalıştırın. Sabahları da gerektiği kadar benzinle çalıştırarak otogaza geçiş sonrası stop etme sorununu daha aza indirgeyebilirsiniz. Bu çözümler sizin tek başınıza uygulayabileceğiniz kadar kolaydır. Ve yüksek ihtimalle verimli sonuçlar doğuracaktır. Sabahları acele bir şekilde işimize yetişmeye çalışırken aracımızla sorunsuz bir yolculuk yapmak istiyorsak bu hususlar konusunda bilinçli olmalıyız.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir