Kız İstemeye Giderken Hangi Çiçek Alınır

Herkesin adetleri ve alabilecekleri ekonomik durumuna göre değişir. Kız istemeye gittiğinizde dikkat edilmesi gerekenler özellikle sizin durumunuza ve kızın ailesinin yapısına göre farklılık gösterebilir. Özellikle dikkat edilmesi gereken konu başlıklarını daha önce detaylı bir şekilde ele almıştık. Dilerseniz adresimiz aracılığıyla kısa bir araştırma yaparak bu konu başlıklarına dikkat edebilirsiniz.

Kız İstemeye Giderken Kaç Tane Gül Alınır

Kısa bir süre öncesinde çiçekçi bir arkadaşımla konuştuğumda bu işin normali nedir diye sormuştum. Bir sektör haline geldiği ve herkesin birbirinden görerek bu adeti geliştirdiği için çıtanın giderek yükseldiğinin altını çizmişti. Çoğunlukla ekonomik durumu iyi olanların kız istemeye giderken 41 kere Maşaallah anlamına gelen 41 gül aldığını söyledi. Söz ve nişan merasimlerini birlikte yaptıkları durumda da 101 gül aldıklarını bunun içinde ki bir gülü de beyaz tercih ettiklerini söylemişti. Bir gülün fiyatının ortalama 5 tl olduğunu düşünürsek bu durum ekonomik olarak sizi yorabilir.

Kız İstemeye Giderken Hangi Çiçek Alınır

Gül Fiyatı Ne Kadar

Kız istemeye giderken gül alanlar için bunun bir fiyat aralığının belirlenmesi de son derece önemli bir konu haline geliyor. Özellikle yaptırdığınız buketler de gül fiyatı 5 tl olarak belirleniyor. Tavsiyem gelin arabası süsleme ve söz buketinin de aynı yerden alınacağının sözü verilmesi sonucu pazarlık yapılmasıdır. Ben 30 gül istiyorum sen onu 33 yap gibi bir pazarlık işe yarayacaktır. Bu konuda kendinizi çok fazla zorlamamanızı da tavsiye ediyorum. Çünkü 41 gül 205 lira olurken 101 gül aldığınız zaman 505 tl gibi bir masraf karşınıza çıkacaktır. O sırada başka yerlere de harcama yapacağınız için bu durum sizi yıpratabilir.

Kız İstemeye Giderken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bunu ayrıca bir makale de detaylı olarak anlattığımız için şimdi yeniden altını çizmeye gerek duyduğum tek bir başlığa dikkat etmek istiyorum. O da özgüven. Özellikle kız tarafı damadın çok konuşmasını onaylamayacaktır. Ama tüm akşam boyunca heyecandan halı desenlerini inceleyen bir damat profili de kafalarda soru işareti oluşturur. Mümkün olduğunca etrafınıza gülümseyerek bakmaya dikkat edin. Bu sayede kız istemeye giderken stres yaşamak derdinden de kurtulmanızı sağlayacaktır. Ayrıntılı bir şekilde incelendiğinde sizin rahat etmeniz açısından da son derece büyük bir önem taşıyacak konu başlığı arasında yer alır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir