İphone Şebeke, Ulaşılmama Sorunu Çözümü

Son dönemlerde sık yaşadığım bir sorunu dile getirmek istiyorum. İphone 6 ulaşılamama sorunu yaşamaya başladım. Telefonum normal bir şekilde çekiyor. Ama sonradan öğrendiğim kadarıyla aradığınız kişiye ulaşılamıyor diye uyarı veriyormuş. Biraz yabancı forumlarda dolaştıktan sonra benimle aynı sorunu yaşayanlar olduğunu fark ettim. Bir kısmı bazı işlemler yaptıktan sonra iphone ulaşılamama sorunu ortadan kaldırdıklarını belirtmiş. Ama donanımsal kaynaklı bir sorun olduğu için yetkili servise göndermek zorunda olanlarında olduğunu okudum.

iPhone Açıkken Ulaşılamıyor

Eğer sizin de aynı probleminiz varsa nasıl bir yol izlemeniz gerekiyor? Sizler için atılması gereken adımları teker teker inceledim ve gerekli açıklamaları yapmak istiyorum.

Birinci yöntem oldukça basit olanı bunu denemenizi öneririm bende bir etkisi olmadı ama belki sizin sorununuzu ortadan kaldırır. Telefonunuzun operatör seçimini otomatikten çıkarın ve kendi operatörünüzü seçin. Şayet bunun etkisi olmazsa, sim kart değiştirilebilir.

Yine yabancı kaynaklı sitelerde sim kart bozulmasından dolayı böyle sorunların yaşandığını okudum. Ülkemizde de bu sorunu yaşayan insanların sim kartın sonradan kesilmesi sonucunda böyle sorunlarla karşılaşabileceği yazıyordu. Sizin sim kartınızda sonradan kesilme bir sim kartsa belki ondan kaynaklanıyor olabilir.

Şimdilik (yaklaşık on gün oldu) benim sorunumu nasıl çözdüğüme gelecek olursak yukarda belirttiğim tüm yöntemleri denedim. Aynı zamanda telefonumun uzun süredir açık olduğunu ve yeniden başlatmadığımı fark edip reset bile attım. Sorunun hala sinir bozucu bir şekilde devam ettiğini görünce telefona hard reset attım. Sonunda sorundan kurtuldum ama hard reset atmak istemiyorsanız ne yapmanız gerekiyor dilerseniz ona da değinelim.

iPhone Full Çekiyor Ama Ulaşılamıyor

Genellikle hat operatörlerinin yardım forumlarına göz attığım zaman bu konuda sıkıntı yaşayan bir çoğunluğun olduğunu görüyorum. Üstelik teknik görevlilerin iphone ulaşılmıyor benzeri başlıklarda çoğunlukla telefonların gelen aramalara cevap verme özelliğinin kapandığını ve bu yüzden sorun oluştuğunu belirttiğini gördüm. O sebepten mümkünse operatörünüz ile hard reset atmadan önce görüşürseniz sorunu ortadan kaldırmanız mümkün olabilir. Sorunu çözen arkadaşlar varsa yorumlardan ulaşarak bize yardımcı olurlarsa memnun oluruz.

Yorum yapın