İphone Pokemon Yakalayacakken Oyun Donuyor

Pek çoğumuzun yaşadığı yeni bir sorunla daha karşınızdayız. Oyun çıktığı günden beri pek çok hatası ile karşılaşsak da yine de şu ana kadar oynadığım en güzel oyunlardan biri olduğunu söyleyebilirim. Pek çok sorunu ve hatasını bulduk ama şu ana kadar birkaç tanesini saymazsak çözümü olmayan hata olduğunu söylemek çok zor.

Haliyle oyun çok detaylı ve yeni bir oyun üstelik ülkemizde resmi olarak çıkmamasına rağmen onbinlerce oynayıcısı olduğunu söylemekte yanlış olmayacaktır. Bu rakamları sadece yolda yürürken karşınıza çıkan pokemon arayan insanlarla da kıyasalayabilirsiniz.

Pokemon Yakalarken Ekran Donuyor

Bazen oyun ar modayken pokemona yakalamak üzere poketopunu fırlatıyorsunuz. Pokemonu içine alıyor ve sinir bozucu bir şekilde tam o anda donup kalıyor oyun… Bana kalırsa tamamen yoğunluktan yada serverlardan kaynaklı olan bu sorunun çözümü var mı?

pokemon go iphone donuyor

Şu an için bu sorunu tam olarak şu şekilde çözebiliriz demek ne yazık ki mümkün değil gibi görünüyor. Ama yakalamaya çalıştığınız bir pokemonu aslında yakalamadığınızı görmenizde sinirlerinizi zıplatmak için yeterli bir sebep olarak görülüyor. Bu bakımdan ar modu kapatarak tekrar oyuna girdiğinizde sorun kalmasa da yine de can sıkıcı bir hata olduğunun altını çizelim.

Bu sorunu yaşayan arkadaşlar varsa çözümlerini bizimle paylaşırlarsa daha iyi bir oyun oynayabilmek için yeterli olacaktır. Özellikle Pokemon go oyununda ekran donması gibi sorunların henüz net bir çözümü olmadığından dolayı bu sorunları çözmek pek mümkün olmuyor. Tek çözüm kapatıp tekrar açmak olduğu için elden de bir şey gelmiyor. Yine de benzer sorunlar yaşayan arkadaşların yorumlarını bekliyoruz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir