Hotmail Kaydol, Oturum Aç, Hotmail Giriş İşlemleri

Geçmişte posta yoluyla gönderilen içeriklerin dijitale taşınmasıyla birlikte posta gönderimindeki zaman ve mekan farkı oldukça kısaldı. Zamandan kazandıran e postalara hareketli görüntülerin de eklenebilmesiyle farklı bir boyut kazandırıldı. Dünyanın neresinde olursanız olun, göndereceğiniz bir e-postanın anında dünyanın diğer ucundaki kişinin okumasını sağlayabilirsiniz.

E-posta servis sağlayıcılarının güvenilir olması önemlidir. Sisteme kişisel bilgileriniz, banka dekontlarınız, üyelik kaydı teyidi gibi birçok bilgi aktarılacağından, servis sağlayıcınızın hızlı ve güvenilir olmasına dikkat etmeniz gereklidir. Tüm dünyada kullanılan ve en bilindik e-posta servis sağlayıcılarından olan Hotmail, kullanıcılarına birçok avantaj sağlar. Hotmail’in kullanıcısına kattıklarından önce nasıl kayıt olunabileceğini bilmeniz gerekli.

Hotmail e nasıl kaydolunur?

Hotmail’e kaydolmak için internet erişiminizin bulunması gerekir. Akıllı cihazlarınızdan veya bilgisayarınızdan internete bağlanarak arama motoruna hotmail kaydol yazabilirsiniz. Önünüze acıkacak sayfada adınız, soyadınız, cep telefon numaranız, isteğe bağlı olarak cinsiyetiniz, bulunduğunuz ülke gibi seçenekler çıkacaktır. Bu formu eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Form doldurulduktan sonra kullanım ve şartlar bölümünü iyice okuyup kabul ettikten sonra hotmail kaydol işleminizi tamamlayabilirsiniz. Kayıt işleminde ve sonrasında sizden herhangi bir ücret talep edilmez. Anlık e-postaların ulaşımının sağlandığı sisteme, mobil cihazlarınızdan da ulaşabilirsiniz.

Buraya tıklayarak kayıt işlemine başlayabilirsiniz.

Hotmail oturumu nasıl açılır?

Hotmail’e kayıt olduktan sonra size bir hoş geldin maili gönderilir. Arkadaşlarınızın veya diğer insanların size mail gönderebilmeleri için bir mail adresi belirlemeniz gerekir. Kayıt aşamasında gerçekleştirilen bu işlem yapılmadan hotmail oturum aç işlemini gerçekleştiremezsiniz. Kullanıcı adınız yalnızca size özgüdür ve ikinci bir kişi aynı e-posta adresini alamaz. Sizin almak istediğiniz isim daha önce alınmışsa sistem, o ismi almanıza müsaade etmez. Bir nevi kullanıcı kimliği oluşturulan sistemde uygun adı bulduktan sonra şıra şifreye gelir. Şifre düşük, orta veya yüksek düzeyde olabilir. Hotmail ekibi, harf ve rakamlardan oluşan, aynı zamanda simgelerle zenginleştirilmiş güçlü bir şifre belirlemenizi önerir. Şifrenizi unutmanız durumunda kayıtlı telefon numaranıza bir link gönderilir. Bu nedenle kayıt olurken doğru telefon numarasını girdiğinizden emil olmalısınız. Kayıt işlemlerini tamamlayıp hotmail oturum aç işlemini gerçekleştirdikten sonra bir kurtarma e-postası ekleyebilirsiniz. Kurtarma e-postaları, hesabınızın çalınma tehlikesi olduğunda kurtarma linki göndererek hesabınızın güvende kalmasına yardımcı olur.

Oturum açmak için tıklayın

Hotmail giriş nasıl yapılır ?

Hotmail’e giriş yapmak için kayıt işlemlerini eksiksiz olarak tamamlamanız gerekir. Kullanıcı adınızı çevrenize ilettikten ve çevreden de mail adreslerini aldıktan sonra e-posta gönderip almaya başlayabilirsiniz. Tarafınıza gelen e-postaları hotmail gelen kutusu aracılığıyla görebilirsiniz. Sayfayı yenileyerek mail kutunuzu sürekli olarak güncel tutabilirsiniz. Gelen kutusunda sadece yazışmak istediğiniz kişiler değil, banka ekstreleri, indirim çekleri, sosyal medya hesaplarından gelen bildirimler de olacağı için Hotmail ekibi gelen kutusunu kategorilere ayırmıştır. Böylelikle önemli e-postaları gözden kaçırma ihtimaliniz ortadan kaldırılmış olur. hotmail gelen kutusu sayesinde sadece iş görüşmeleri hakkında bilgi sahibi olmaz, ayrıca mağazaların size özel yaptığı indirimlerden ve diğer fırsatlardan da haberdar olabilirsiniz. Böylece sosyal yaşamda topluma sunulan avantajlardan ilk sizin haberiniz olur. İlgilendiğiniz haber sitelerine e-bülten aboneliğinizi gerçekleştirerek de belirli periyotlarda son dakika haberlerinin mail kutunuza düşmesini sağlayabilirsiniz. Birçok farklı kategoriyi tek bir hesapta toplayan mail kutusu, bu yönüyle oldukça avantajlıdır. Kullanıcı iş görüşmelerini de, haberleri de, kazandığı indirim çeklerini de aynı kutudan görebilir ve anında haberdar olabilir.

Buradan giriş yapabilirsiniz

Hotmail e posta aç

Hotmail’de e-posta açmak oldukça basittir. Sayfanın sol üst köşesinde bulunan yeni sekmesine tıklayarak e-posta sayfasını kolayca açabilirsiniz. Açılan pencerede kime yazan bölüme alıcının mail adresini girmelisiniz. Alt sekmede yer alan konu bölümüne de göndereceğiniz mailin içeriği hakkında bir başlık atmalısınız. E-posta oluştururken iletinizi sayfanın orta bölümünde bulunan boşluğuna yazabilirsiniz. Aynı zamanda resim, müzik, video gibi eklentiler eklemek için sol alt bölümde bulunan ataç işaretine tıklayarak istediğiniz dosyayı gönderebilirsiniz. Akıllı telefonlar sayesinde günümüzde var olan resmin üzerine tıklayıp paylaş seçeneğine tıkladıktan sonra e-posta seçeneğini işaretleyerek doğrudan görsel üzerinden e-postanızı da göndermeniz mümkündür. Fotoğraflar e-postanın eklenti bölümüne eklenebileceği gibi ileti bölümüne de eklenebilir. Bunun içinse önce ekle, daha sonra resim seçeneğini işaretlemeniz gereklidir. Başka birçok donatıya sahip olan Hotmail’in toplantı daveti sayesinde iş toplantılarınızı da atlamazsınız.

Yorum yapın