Harcamalarınıza Göz Atmak ve Paranızı Bütçelemek için Google Pay’i Nasıl Kullanırsınız?

Google Pay uygulaması, mali durumunuzu takip etmeniz ve daha kolay yönetebilmeniz için çeşitli özelliklere sahiptir. Bunların yanı sıra ayrıca Google Pay’e banka veya kredi kartınızı bağlayabilirsiniz. Bunu yapmanız, harcamalarınızı rahatlıkla takip etmenizi kolaylaştıracaktır.

Google Pay Nedir?

Google Pay, 2018 yılında piyasa sürülmüştür. Eski adıyla Google Cüzdan olarak bilinmekte olup, daha sonradan Google Pay ismini almıştır. İlk amacı akıllı telefon yardımıyla kullanıcıların ödeme yapmasını sağlamaktı. Temel olarak bir kredi kartını, banka kartını veya sadakat kartını uygulamaya bağlayabilirsiniz. Google Pay bunun ardından temassız ödeme özelliğinin gelişmesiyle beraber, yazılımına bu özelliği de kattı. Bu özellik sayesinde artık hiçbir kullanıcı ödeme yapmak için cüzdan çıkartma veya çanta karıştırma ihtiyacı duymayacaktır.

Google Pay Bütçelemeye Nasıl Yardımcı Oluyor?

Google Pay, zamanla özelliklerini daha da arttırarak kullanıcılara bütçeleme konusunda da yardımcı olmaya başlamıştır. En kullanışlı özelliklerinden birisi Insights’tir. Bu özellik kullanıcıların banka hesaplarını Google Pay uygulamasına bağlamasına yardımcı olur. Bunu yapmak, kullanıcıların kendi harcamalarını rahat bir şekilde izleme fırsatı sunmaktadır. Bu özellikle beraber kullanıcılar ne kadar paraya sahip olduklarıyla beraber, ne kadar da para harcadıklarını rahatlıkla takip edebilmektedir.

google pay

Google Pay Uygulamasını İndirin

Google Pay indirmek için Google Play Store’a veya Apple Store’a giriş yapmanız yeterli olacaktır. Ayrıca telefonunuzda yüklü olarak da bu uygulamanın gelmesi mümkün. İndirmeden önce telefonunuzun Google uygulamalarına göz atarak, uygulamanın yüklü olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Android – https://play.google.com/store/apps/details/Google_Pay_A_safe_helpful_way_to_manage_money?id=com.google.android.apps.nbu.paisa.user&hl=tr&gl=US

Apple – https://apps.apple.com/us/app/google-pay-save-and-pay/id1193357041

Harcamalarınızı Takip Etmek İçin Banka Hesabınızı Bağlayın

Google Pay harcamaları takip etme için banka hesabınızı bağlamanız yeterlidir. Bunun için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • Uygulama kurulu değilse, indirip kurulumunu tamamlayın ve uygulamayı açın.
  • Sağ altta yer alan “Harcamayı Takip Et” butonuna veya Insights ($ simgesine) dokunun.
  • Dokunduktan sonra karşınıza gelen ekranda “Hesabını bağla” seçeneğine dokunun.
  • Sonraki gelen ekranda Google’ın banka hesabınıza erişebilmesi için gereken hizmet ve izinleri belirtecektir. Banka hesabınızı bağlayabilmek için bu izinleri kabul edip, devam seçeneğine dokunmanız yeterlidir.
  • Bu adımdan sonra karşınıza çıkacak banka listesinden ilgili bankayı seçerek, hesabınızı rahatlıkla bağlayabilirsiniz.

Yorum yapın