Google da Yükselmek İçin Neler Yapabiliriz ?

Google sıralamaları tam olarak nasıl yapıldığını henüz kimse tarafından bilinmiyor buna bağlı birçok kriter olmasına karşı her güncellemede bir şeylerin değiştiğini herkes biliyor.Öncelikli kriterlerden bahsedecek olursak Google için sizlere önemli ipuçlar da bulunacağız.

Google da üst sırada çıkma

Google için en önemli unsurlardan bir tanesi özgün yazılmış ve konuyu anlatan içeriğin sitenizde bulunması. Böyle bir siteniz varsa Google gözünde şuan 1 puanınız var demektir. Google sitenizin içeriğindeki yazılara dikkat ediyor düzgün yazılıp anahtar kelimeler ile çöplüğüne dönmemişse doğru yolda ilerliyorsunuz demektir. Google sürekli yaptığı güncellemeler de özgün içerik olan kaliteli siteleri arama sonuçlarında yukarılara taşıyor.

Site yaşı ve Site Açılış Hızı

Siteniz ne zaman açıldı, ne kadar süredir var ve ne kadar süre devam edeceği yine Google  gözünde yükselmek için bir etkendir. Siteniz ne kadar uzun süreli varsa ve ne kadar uzun süreli kayıt edilmişse o kadar iyi olursunuz sonuçta bu şekilde Google’a güven vermiş olursunuz. Ayrıca sitenizi barındırdığınız hosting firması size ne kadar hızlı hosting sağlıyorsa o kadar iyi çünkü Google sitenize gelince bekletilmeyi hiç sevmez.

İç ve dış link bağlantıları

Sitenizde bu iki kriterde iyi şekilde peki başka ne gibi durumlarda google sitenizi iyi siteler arasına alıp sizi yükseltebilir. Tabiki sitenizin içinde link bağlantılarına bakar ve linklerde herhangi bir kırıklık yoksa linkler doğru adrese gidiyorsa ve sitenizin içi link çöplüğü değilse yine Google’dan + puan aldınız demektir. Tabi bu yeterli değil dışarıdan alakalı sitelerden alacağınız anahtar kelimeleriniz ile aldığınız linklerde sizin sıralamanızı değiştirecektir.

Yukarıda ki kurallara uyduğunuz da Google’ ın gözünde siteniz değerli duruma gelecektir.Bu şekilde sıralamalarda yükselebilirsiniz.

Yorum yapın