Evden Yazı Yazarak Para Kazandıran Firmalar

Günümüzde yazı yazarak para kazanmak web sitesi sahipleri için oldukça popüler bir iştir. Blog sitesi sahibi olan herkes de yazı yazarak para kazanabilir. Fakat yazı yazarken bazı ayrıntılara dikkat etmek gerekmektedir. Bu ayrıntılara dikkat edilerek yazılan bir yazı Google tarafından gözde olarak benimsenir ve kendine üst sıralarda yer bulur. Web sitesi sahibi değilseniz başka web siteleri için içerik üretebilirsiniz. Şimdi size nasıl makale yazmanız gerektiğini ve bu makaleleri hangi sitelerde satalabileceğinizi anlatacağım.

Yazı Yazarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1- Basit cümleler kullanın: Kendinizi okuyucunun yerine koyarak düşünün. Ve cümlelerinizi o şekilde tasarlayın. Okuya kişiyi yormayacak şekilde ve kolay anlayacağı şekilde cümlelerden oluşması sitenizin yararına olacaktır.
2- Cümlelerinizi sen,o tarzı hitap seslenişleri yerine “siz” tarzı önemli hissettiren tarzda oluşturun.
3- Öğretici yazılan yazılar her zaman daha ilgi çekici olmuştur. Ziyaretçi kazanmanızda da bu tarz yazılan yazılar her zaman daha etkili olmuştur.
4- Ayrıntılarıyla anlatın: Özellikle öğretici yazıların detaylı ve ayrıntılı bir şekilde yazılması gerekmektedir. Ziyaretçinin kafasında soru işareti kalmayacak şekilde konuyu anlaması, ziyaretçinin memnun bir şekilde sitenizi terk etmesini sağlar. Ayrıca uzun yazılan yazılar daha fazla kelime barındıracağından Google arama motorunda daha fazla çıkacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken husus, yazıyı ayrıntılı yazacağım diye gereksiz cümlelere yer vermenizdir. Yapılacak böyle bir hata ziyaretçiler tarafından hoş karşılanmayacaktır.
5- Diyalog kurun: Yazılarınızı ziyaretçi ile diyalog içindeymiş gibi yazmanızda yarar vardır. Cümlelerinizi sanki okuyan kişiye sesleniyormuş izlenimi uyandırmanız etkili olacaktır.
6- Sitenin verilerini kontrol edin: Sitenin istatiksel verilerini inceleyerek hangi konu ve kelimelere ilginin daha çok olduğunu kestirebilirsiniz. Daha sonra bu konulara vereceğiniz önemle daha fazla ziyaretçi çekebilirsiniz.
7- Uzman olun: Uzmanı olduğunuz konulara öncelik vererek yazacağınız yazılar diğer sitelerden farklı olduğunuzu ortaya koyacaktır. Ziyaretçiyi önemseyerek yazılan yazılar her zaman amacına ulaşmıştır. O yüzden ziyaretçiyi baz alarak yazılar yazılması sitenize hit olarak geri dönecektir. Bu hususlara dikkat edildiğinde başarının yakalandığını göreceksiniz. Yazı yazarak para kazanmak için aşağıdaki bağlantıdan siteye üye olun, daha sonra sitede profilinizi oluşturarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Makale Yazarak Para Kazanabileceğiniz Siteler

Aşağıdaki verdiğim sitelerde yazı yazarak para kazanabilirsiniz. İster tek bir site üzerinden çalışmaya devam edersiniz, isterseniz bütün sitelere üye olup para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bionluk.com
Sadeceon.com
Makale.net
Makalehizmeti.com
icerik.net
makalehizmeti.com
yazkazan.net
iyimakale.com

 

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın