En İyi İmplant Markası Hangisidir, Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bilgi sahibi olmadığım konuda araştırma yapmadan yazı yazmamaya gayret gösteriyorum. En iyi implant markası internette sır gibi saklanan konular arasında yer alıyor. Bildiğiniz üzere kısa bir süre öncesinde dişime bir implant yaptırmış ve bu konuda oldukça derinlemesine araştırma yapmıştım. Yaklaşık dört diş hekiminden bu konuda destek aldıktan sonra anladığım kadarıyla implant markaları hakkında bildiklerimi burada yazmaya karar verdim.

İmplant Markası Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

Öncelikle üretildiği ülkenin önemli olduğu söyleniyor. Fason olmaması gerektiğinin altı çiziliyor. Bu konuda zirve İsveç’in arkadaşlar ikinci sırada İsviçre ve Amerika yer alıyor. Bana soracak olursanız bir kere yapılacak bir uygulamada en iyi markayı tercih etmenizi tavsiye ederim. Marka bakımından değinecek olursak;

  • Astra
  • Nobel
  • ITI
  • Mis
  • Biomet 3i

Bir diş hekimine gittiğiniz de bu markalardan sadece bir yada birkaçı ile çalıştığını görüyorsunuz. Anladığım kadarıyla fiyat aralığı bakımından da değişiklik sunmak amacıyla iki firma ile çalışabiliyorlar. Bazı diş hekimleri de yalnızca bir firma ile çalışıyor.

İmplant Markası Tercih Edilirken

Ben bekleme salonlarında yaptığım sohbetlere çok önem veriyorum. Gittiğim iki diş hekiminde de bekleme salonunda implant için bekleyen iki kişi ile görüştüm. İkisi de İsveç markalarını tercih etmem gerektiğini söyledi. Hatta fason olarak üretilen ürünlerde bulunuyormuş. Böyle bir sorun yaşamamak için gittiğiniz diş hekimine de son derece önem göstermek gerekiyormuş. Çünkü diş hekimlerine göre bu durum farklılık gösterebiliyormuş. Ben birkaç farklı kişiden yorum almadan diş hekimine başvurmadım.

Yorumlarınız bizim için son derece önemlidir. Farklı bir konu başlığı hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz sadece yorum yazmanız yeterli olacaktır. Herkese mutlu günler diliyoruz. Bir sonraki yazımızda implant acısını anlatmaya çalışacağız.

Yorum yapın