Detoks Suyu Nasıl Hazırlanır

Son zamanlarda özellikle sabah programlarında çok sık karşılaştığımız detoks suyunun bir furya haline geldiğini söyleyebiliriz. Aslına bakarsanız uzunca bir süredir Avrupa’da tavsiye edilmesine rağmen ülkemizde yeni yeni popüler olmasının da bir hayli şaşırtıcı olduğunu söyleyebiliriz.

Detoks Suyu Nasıl Yapılır

Malzemelerin hepsini kat ve blenderda çek mantığı ile hazırlanması yapılıyor. Son derece faydalı olan detoks suyunun faydasına daha sonra değineceğiz. Şimdi sadece hazırlanışı üzerine yoğunlaşalım isterseniz, malzemelerimizi hazırlıyoruz. Zaten malzemelerde de göreceğiniz üzere tamamının son derece sağlıklı olduğunu ve detoks etkisine sahip olduğunu görebiliriz.

  • Taze zencefil
  • Salatalık
  • Yeşil elma
  • Maydanoz
  • Maden suyu
  • 1 tatlı kaşığı elma sirkesi

Tüm bu malzemeleri blenderenıza ekleyiniz ve istediğiniz kıvama gelinceye kadar çekiniz. Detoks suyu için asıl önemli olan konu başlığı ise bu mucizevi karışımın yatmadan bir saat kadar önce hazırlanmasıdır. 1 saat öncesinden hazırlamanız da gece boyunca detoks etkisini tam olarak göstermesini sağlamaktadır.

Detoks Şişesi Nedir

İnternet üzerinde satışı yapılan detoks şişesi ise detoks suyu dışında farklı bir karışım için kullanılmaktadır. Detoks suyu için blender üzerinde tüm karışımlar karıştırılarak kullanılırken detoks şişesinde ise burada bulunan meyve ve şifalı bitkiler bir hazneye koyulur daha sonrasında ise bir süre bekletilerek kullanılmaya başlanır. Bu sayede detoks suyu içerisinde süzme işlemi yapılmasına gerek kalınmadan haznesinden ayrılması sağlanmış olur.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir