Çimen Pokemonuna Karşı

Bulbasaur, oyun içerisinde en çok sevdiğim pokemonlar arasında yer alıyor. Özellikle çocukluğumda ayrı bir sempati duyduğum için bu pokemonu kendime çok yakın hissettiğimi söyleyebilirim. Özellikle şans eseri oyunu ilk açtığımda ilk yakaladığım pokemon da bulbasaur olmuştu. Kısacası çimen türü pokemonların benim için oyun bakımından yerinin son derece ayrı olduğunu söyleyebilirim. Şimdi ise cevaplanması gereken sorular arasında çimen türü pokemonuna karşı hangi tür pokemonların yer aldığı gelmektedir. Bu soruyu cevaplandıracağız aynı zamanda çimen türü pokemonların hangileri olduğunu da detaylı olarak inceleyeceğiz.

çimen pokemonuna karşı

Çimen Pokemonunu Ne Yener

Biraz önce de değindiğimiz gibi çimen türü pokemonlar son derece dez avantajlarla sahip olan pokemonlar arasında yer almaktadır. Bu özellikleri bakımından inceleyecek olursak çimen pokemonlarına karşı ilk olarak zararı ateş türü pokemonların vereceğini söyleyebiliriz. Özellikle çimen pokemonunuza karşı bir ateş pokemonu çıkacak olursa kesinlikle onu geri çekmeniz gerektiğini de belirtelim. Aynı şey uçan pokemonlar içinde geçerlidir.Çünkü uçan pokemonlarda çimen türü pokemonları çok iyi bir şekilde avlayacaktır. Bunun dışında çimen türü pokemonlarını yenen diğer pokemonlar arasında zehir ve buz türü pokemonların yer aldığını da belirtmekte fayda var. Tüm bu pokemonlar çimen pokemonlarına karşı çok etkili bir şekilde mücadele edip ona ciddi anlamda zarar verebilirler. Oyunun sonraki aşamalarında mücadeleler söz konusu olduğun da kendinize bir yol çizmeniz gerekirse bu pokemon türlerine özellikle dikkat etmeniz gerektiğinin de altını çizelim.

Çimen Pokemonu Hangi Pokemona Karşı Kullanılır

Savaş yaparken bir çimen pokemonu kullanmak istiyorsanız hangi pokemonlara karşı kullabilirsiniz. Bu noktada verilecek ilk cevap; su pokemonlarına karşı kullanabileceğinizdir. Pokemon türlerini inceleyecek olursak çimen pokemonları genellikle su pokemonlarına karşı  çok etkili ataklar yapacaktır. Bunun dışında, kaya türü pokemonlara karşı da kesinlike çimen pokemonlarını kullanabilirsiniz. Bu şekilde etkili bir mücadele ön plana çıkacaktır. Çimen türü pokemonlar bu bakımdan son derece etkili mücadeleler ortaya çıkarır. Bir de garip bir şekilde çimen türü pokemonların çimen türü pokemonlarla giriştiği mücadeleler için de aynı tür pokemonlara kıyasla atağı güçlü olanın son derece güçlü vuruşlar yapabildiğini de hatırlatalım.

Çimen Pokemonları Nelerdir

Çimen türü pokemonlar özellikle çizgi dizi olarak pokemonu izleyen kişilerin çok sık karşılaştığı pokemonlar arasında yer almaktadır. Tek tek bu türleri inceleyecek kadar çok uzun bir liste çıkarmak yanlış olacaktır. Bunun dışında düzenli olarak karşımıza çıkacak pek çok farklı çimen türü pokemonları yazalım:

  • Bulbasaur
  • Ivysaur
  • Venusaur
  • Oddish
  • Gloom
  • Weepinbel
  • Bellsprout
  • Paras
  • Lotad
  • Celebi,

Türleri çimen türü pokemonlar sınıfında sayılabilir. Oyun içerisinde yer alan çimen türü pokemonlar güncellendikçe burada yer alan pokemonların da güncelleneceğini söyleyebiliriz. İyi oyunlar…

Yorum yapın