Bitkisel Karışım Sıvı Yağ Nedir

Son zamanlarda zincir marketlerde sıklıkla karşılaştığımız yeni bir yağ çeşidi olarak karşımıza çıktı bitkisel karışım sıvı yağlar… Peki ama hangi oranda karıştırılıyor, sağlıklı mı, fiyatı uygun mu gibi soruları sizler için araştırdık. Öncelikle bitkisel karışım sıvı yağ nedir sorusunun cevabını araştıralım.

Kızartmalar için yada günlük kullanıma uygun olacak şekilde mısırözü, kanola, ayçiçek, fındık ve zeytin yağı gibi yağları belirli oranlarda karıştırıp bu yağı elde ediyorlarmış. Tabi ki fiyata göre en ucuzundan pahalısına şeklinde bir sıralama yapmaları da söz konusu olabiliyor. Özellikle mısırözü yağ ile karıştığı zaman çok hoş durmayan yağlar (fındık ve zeytin yağı) gibi yağların oranının da az tutulduğunu söylemeye gerek yok sanırım.

Kızartma Yağı Karışımı

Kızarma için uygun karışım şeklinde açıklanıyor olsa da markadan markaya kalitesinin de değiştiğini söyleyebilirim. Özellikle marka belirtmeden fiyatı 13 TL olan ve 25 TL olan iki farklı yağ karışımında ciddi anlamda kararma ve lezzet konusunda farklılıklar oluştuğunu da belirtmeden edemeyeceğim.

Çoğunlukla kızartmalık ve yemekli karışım yağ olarak iki farklı şekilde satıldığını söyleyebiliriz. Kızartmalık olanı bir kenara yemeklik olanı için kanola yağı ile ayçiçek yağının karışımının kullanıldığını söyleyebiliriz. Burada önemli olan karışım oranları ve marka kalitesi gibi duruyor. Aslına bakarsanız bu durum marka kalitesini birkaç adım daha öne çıkarıyor diyebiliriz.

Bitkisel Yağ Karışımı Kullanıcı Yorumları

Çoğunlukla bu yağ karışımları yemeklik için olanlar 5 litre ve katları şekilde üretilip ev dışı kullanım için hazırlanıyor. Bu sebepten pansiyonlar, oteller ve yemek şirketleri için kolay ve hızlı kullanım sağlaması amacıyla daha ekonomik oluyor. Ev için kızartma yağı kullanımı için yapılan karışımların da genellikle olumlu yorumlar aldığını söyleyebiliriz.

Biz biraz bu adreste karışım yağ kullanan okuyucularımızın yorumlarını merak ediyoruz. Çünkü ev hayatı ve fiyat ilişkisini en iyi okuyucularımızın yorumlayacağını biliyoruz. Bitkisel yağ karışımları hakkında düşüncelerinizi bizimle paylaşırsanız memnun oluruz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir