Ayak Topuğum Kaşınıyor

Bir süredir canımı sıkan bir kaşıntı derdi ile uğraşıp duruyorum. Aslına bakarsanız geçtiğimiz sene uzunca bir süre çalıştığım iş yerinden kaynaklanan bir ayak mantarı sorunu ile karşılaşmıştım. Ama şimdi ki durum biraz daha sinir bozucu  bir hal almaya başladı.

Belki aynı sorunu yaşayanımız vardır. Olay şu şekilde ortaya çıktı: İlk başlarda ayak topuğunda sertleşmeye başlayan deri yavaş yavaş kaşınıyordu. Bu ilk başlarda canımı sıkmasa da zaman içerisinde o kadar sert bir kaşıntı halini aldı ki geceleri uyuyamaz uyursam da uykumdan uyanır oldum.

Ayak Topuğu Neden Kaşınır

Pek çok kişi gibi bende ilk başta bu konu başlığında bir araştırma yaptım internette… Çok farklı konu başlıkları hakkında yorumlarla karşılaşsam da bir sene öncesinde başımdan geçen ayak mantarı derdinin yeniden tekrar ettiğini düşünüyordum. Zaman kaybetmeden doktora gitmem gerektiğini düşündüm ama ne yazık ki bulunduğum şehirde cildiye doktoru bulunmadığından ve randevu almak istediğimde de uzun bir süre sonraya randevu verdiğinden bir süre daha aynı kaşıntı ile karşılaşmaya devam ettim.

ayak-topugu-kasinti

Sonra dahiliye doktorundan randevu alıp gittiğimde kendisinin bu konuda yorum yapamayacağını ve bir cildiye doktoruna görünmeme gerektiği söylendi. Tabi ki ben bu süre zarfında yaklaşık olarak 20 gün daha ayak topuğunun kaşıntısını çekmeye devam ettim.

Topuk Kaşıntısı Nasıl Geçer

Uzunca bir süre ayak topuğumda ki kaşıntıyı çektikten sonra nihayet bir cildiye doktorunun karşısına çıkmayı başarmıştım. Doktor ilk baktığı anda çok fazla önemsemedi ve ayağımda ki mantarın ön plana çıkmaya devam ettiğini ve yeniden tedaviye başlamak gerektiğini söyledi. Ayak topuğum da ise deri kalınlaşmasından (nasır) dolayı kaşıntının ortaya çıktığını söyledi.

10 gün kadar bir süre yazdığı kremi kullandıktan sonra nihayet kaşıntının giderek azaldığı (hatta tamamen bittiğini) büyük bir mutluluk söyleyebilirim. Eğer ayak topuğunuz da kaşıntı ortaya çıkıyorsa kesinlikle zaman kaybetmeden bir doktora görünmeniz gerektiğinin altını çizelim.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir