Ateş Pokemonuna Karşı

Ateş pokemonu, özellikle bir zamanlar için çizgi film olarak pokemonu izlemiş olan kişiler için özel bir yere sahiptir. Tabi ki ateş pokemonu denildiği zaman akıllara önce charmender gelmektedir. Bunun dışında oyun yavaş yavaş hayatımıza girmeye başlayınca yeni yeni ateş pokemonları yakalar olduk. Bu durumun neticesinde de herkesin aklına aşağı yukarı aynı soru gelmeye başladı. Bu soruların başlıca olanı  ateş pokemonuna karşı hangi pokemon kullanılmalıdır olarak ön plana çıktı. Bu sorunun cevabını detaylı olarak inceleyeceğiz. Ama öncelikle ateş pokemonları hakkında bilgi verelim. Ateş pokemonları çoğunlukla gerçek hayatla ilişkilendiği için en fazla zarar gördüğü veya zarar göreceği pokemon türleri arasında su ve buz pokemonları yer alacaktır.

ateş pokemonuna karşı

Ateş Pokemonunu Ne Yener

Ateş pokemonları su pokemonları ile ciddi anlamda bir mücadele içerisinde yer alır. Özellikle su pokemonlarının saldırılarına karşı tabiri caizse ciddi bir sıkıntı yaşamaktadır. Bunun dışında bir pokemon mücadelesi söz konusu olduğu zaman ikinci olarak dikkat edilmesi gereken tür kaya pokemonları  olacaktır. Aynı şekilde kaya pokemonları da ateş pokemonlarının bir diğer belalısıdır. Zaman içerisinde pokemon mücadelelerini incelerken göreceğimiz üzere sıkıntı çıkaran bir diğer tür ise kesinlikle toprak pokemonları olacaktır. İlerleyen dönemlerde pokemon go oyunun da karşılıklı mücadelelerin olacağını düşünürsek bu üç türü kesinlikle bir kenara yazmalı ve ateş pokemonlarımızla bu türleri bir araya getirmekten özellikle çekinmeliyiz.

Ateş Pokemonu Hangi Pokemona Karşı Kullanılır

Şimdi ise ateş pokemonunun yok ettiği türlere göz atalım. Eğer bir ateş pokemonunuz varsa gözünüz kapalı savaşa girerken hangi tür pokemonları kullanabilirsiniz. Bunlar arasında ilk sırada buz ve böcek türü pokemonlar gelmektedir. Buz türü pokemonlar olduğu zaman rahatlıkla ateş türü pokemon kullanabilirsiniz. Aynı zamanda kuşların böcekleri avladığı gibi ateş türü pokemonlarda böcekleri çok rahat bir şekilde avlayabilmektedir. Bunların dışında bir diğer tür daha bulunur ki o da çelik türüdür. Hazır sözü açılmışken çimen türü pokemonları avlamak içinde kesinlikle gönül rahatlığıyla ateş türü pokemonlarını kullanabileceğinizin altını çizmekte fayda görüyoruz.

Elektrik Pokemonları Nelerdir

Pokemon go oyunu içerisinde şu ana kadar dizilimi yapılan ateş pokemonlarının dışında güncellemeler ile birlikte gelecek pek çok farklı ateş türü pokemonun olduğunun da altını çizebiliriz. Bunlar arasında yer alan liste zaman içerisinde güncellenecektir. Şimdilik oyun içerisinde bulunan ateş türlerini sıralayacak olursak:

  • Charmander
  • Charmeleon
  • Vulpix
  • Ninetales
  • Charizard
  • Houndour
  • Larvesta
  • Volcanoa

Ateş pokemonları arasında sayılabilir. Zaman içerisinde biraz önce de bahsettiğimiz gibi ateş pokemonları sayı ve tür bakımından genişletilecek ve oyun içerisinde daha çok ateş pokemonu ile karşılaşabileceğiz.

Yorum yapın