Kartepe Giriş Ücreti 2019, Nasıl Gidilir ?

Kartepe, Kocaeli il sınırlarımız içerisinde bulunan bir tatil beldesidir. Sapanca gölü ve İzmit körfezinin arasında bir bölgededir. Marmara bölgesinin en yüksek üçüncü noktası olması sebebi ile kış turizminin en ilgi gören noktalarındandır.

Fakat Kartepe’de Ne Yapılır sorusunun tek cevabı, kayak değildir. Kartepe sadece kış aylarında kayak turizmi için değil, bahar aylarında da etrafını çeviren yemyeşil ormanların arasında doğa yürüyüşleri ve ATV gezileri için benzersiz bir lokasyondadır.

Kartepe’de Türkiye’nin en iyi pistlerinde kayabilir, nefis sucuk ekmeklerin tadına bakabilirsiniz. Maşukiye’nin eşsiz doğasında doğa yürüyüşü yapabilir ve sadece 25 km. uzaklıktaki Sapanca’nın muhteşem göl manzarasına karşı alabalık tadabilirsiniz.

Kartepe’ye Nasıl Gidilir?

Kartepe’ye Nasıl Gidilir sorusunun cevabı 2011 yılına kadar hem hava, hem de kara yolu ile gidilir şeklindeydi. Fakat 2011 yılında, Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı’nın kapatılması ile tek ulaşım seçeneği kara yolu haline geldi.

Kartepe’ye otobüsle ulaşmak isteyenlerin, otobüs terminallerinden otobüse binerek merkeze ulaşmaları mümkündür. Merkezden sonra firmaların Kartepe’ye servisleri bulunmakta ve yaklaşık 30 dakikada sizi Kartepe’ye getirmektedir. Özel aracıyla seyahat edecekler, eğer İstanbul taraflarından geliyorlarsa TEM otoyolundan İzmit ve sonra Kartepe tabelalarını takip ederek yaklaşık 1 saat içerisinde varış sağlayabilirler. Ankara taraflarından gelenler ise, gene TEM otoyolunu kullanarak Sapanca gişelerinden geçer, daha sonra İzmit istikametini takip ederek Maşukiye’ye varır, yönlendirme tabelaları ile Kartepe’ye ulaşabilirler.

Kartepe merkez ile kartepe kayak merkezi arasındaki ulaşım, kış şartlarında gezginleri korkutabilmektedir. Kocaeli belediyesi, kayak merkezine giden yollara çok sık tuzlama yaptığı için yollar her zaman açık ve kara ulaşımına elverişlidir. Yolların sürekli bakımlı ve açık olması sebebi ile Kartepe merkez ile kartepe kayak merkezi arası ulaşım yaklaşık 20 dakika sürmektedir.

Kartepe Giriş Ücreti

Kartepe’ye giden herkesin aklında Kartepe Giriş Ücreti Ne Kadar sorusu vardır. Öncelikle Kartepe’ye ayak bastınız diye kimsenin sizden ücret istemeyeceğini bilmekte fayda var. Özel aracınız ile geldiyseniz, otoparklara 20 tl. ücret ödersiniz. Sonrasında faydalanacağınız kafeterya ve kayacaksanız kayak merkezleri için skipass ücretleri ödersiniz. Skipass ücreti 2019 yılı itibari ile 120 tl.’dir. Satın aldığınız skipass ile gün boyu, bütün kayak pistlerinden sınırsız olarak faydalanabilirsiniz.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın